شرکت معدن سنگ آهن تپه طاق

چهارشنبه، 02 خرداد 1403

شرکت تپه طاق تحت عنوان شرکت معدن تپه طاق در تاریخ 07/08/1385  در استان یزد تاسیس گردید . پس از تکمیل پروسه نقل وانتقال در سال 1400 ، این شرکت به استان خراسان رضوی انتقال پیدا کرد .

در حال حاضر معدن پلی متال ذوالفقار واقع در استان خراسان جنوبی - شهرستان طبس ، تحت نظر این شرکت فعالیت خود را پیگیری می کند .  با گسترش فعالیت های گروه صنعتی و معدنی عطامتال در سطح استان خراسان جنوبی ، این محدوده معدنی در سال 1400 به بدنه اصلی گروه اضافه گردید .

با عنایت به غنی بودن این محدوده از مواد معدنی گوناگون شامل مگنتیت ، هماتیت و منگنز ، برنامه ای جامع برای اکتشاف تکمیلی و بهره برداری مناسب با اتکا بر دانش و تجربه کارشناسان گروه و دانش تجمیعی متخصصین آماده گردید .

گزیده ای از فعالیت های این شرکت در محدوده معدنی ذوالفقار به شرح ذیل است :

اکتشاف حین استخراج : تکمیل فاز های اکتشاف مقدماتی و تفصیلی

رفع نواقص استخراجی در پیشکار های قدیمی و ایجاد پیشکار های جدید

احداث جاده های معدنی

ارائه خدمات به روستاهای اطراف شامل تعمیر جاده ها و راه های دسترسی ، ایجاد زیرساخت های مناسب رفاهی و اجتماعی جهت بهره مندی اهالی محترم روستاهای اطراف

ایجاد اشتغال مستقیم برای حداقل 50 نفر از روستاییان نزدیک محدوده

برنامه ریزی جهت تکمیل فاز تحقیق و توسعه و راه اندازی کارخانه فرآوری

با استعانت از خداوند متعال و با تکمیل فعالیت های فوق بر اساس برنامه مدون گروه با بهره گیری از تمام توان و تجربه متخصصین گروه انشالله گام موثری به جهت توسعه فعالیت های معدنی در سطح استان خواهیم داشت .