شرکت کانساران امید شرق

شنبه، 05 خرداد 1403

شرکت کانساران امید شرق به شماره ثبت 1023 از سال 1384 در شهرستان قائن شروع به فعالیت نمود. کارخانه فرآوری معدنی کانساران امید شرق با توجه به در اختیار داشتن واحدهای تولید پودر میکرونیزه و کوره پخت مواد معدنی در زمینه فرآوری برخی مواد معدنی نظیر پودر بنتونیت با جذب بالا و تولید کنسانتره آهن فعال است. کنسانتره آهن تولید شده در این واحد بازار جدیدی جهت تامین مواد اولیه واحدهای گندله سازی و احیاء آهن اسفنجی در صنایع فولاد را به وجود آورده است. 

در پی مطالعات گسترده ای که طی دو سال گذشته صورت گرفته این محصولات در دو بخش قابل عرضه می باشد:
1 - سنگ آهن هماتیت lump ore دانه بندی 40 - 20 میلیمتر به صورت مخلوط با نسبت حداکثر 15 درصد با گندله که در واحد تولید آهن اسفنجی )بخش احیا( مصرف می شود.
2 - سنگ آهن نرمه پرعیار عرضه شده با دانه بندی 50 - 0 میلیمتر با توجه به LOI نسبتا بالا که در بخش تولید گندله مصرف میگردد که این خاصیت باعث نفوذپذیری بیشتر گندله های تولید شده و علاوه بر آن باعث کاهش قیمت تمام شده گندله تولیدی می شود.
این شرکت اولین تولید کننده هماتیت گاما در کشور بوده و این محصولات )هماتیت گاما( در صنایع مختلف نظیر الکترونیک، دفاعی، رنگ و شیمیایی و کشاورزی )به عنوان جایگزین کودهای آهن( قابل استفاده می باشد. از دیگر توانمندی های این شرکت تولید انواع پودرهای میکرونیزه معدنی نظیر باریت، آهک، سیلیس، بنتونیت و دانه بندی سایر مواد معدنی می باشد